Pielęgnacja

Przyspieszone starzenie się skóry, dlaczego niektóre kobiety muszą się z nim zmagać? 

przyspieszone starzenie się skóry

Starzenie się skóry to nieuchronny proces, który prędzej czy później zacznie postępować u każdej kobiety. Jednak jego tempo i intensywność będzie zależeć od wielu różnorodnych czynników. Ich działanie będzie wpływało na zmianę wyglądu, co naturalnie przełoży się także na Twoje samopoczucie i pewność siebie. By zapobiec temu procesowi, musisz zadbać o skórę kompleksowo. Pamiętaj, że przyspieszone starzenie się skóry to zjawisko, któremu możesz skutecznie przeciwdziałać. By było to możliwe, musisz poznać wszelkie czynniki, które do niego prowadzą. Naucz się odpowiednio dbać o swoją skórę i ciesz się jej młodym wyglądem przez długie lata! 

Z tego artykułu dowiesz się, jakie czynniki przyspieszają starzenie się skóry oraz jak możesz spowolnić ten proces.

Spis treści: 

  1. Co wywołuje przyspieszone starzenie się skóry?
  2. Jak mu zapobiegać? 
  3. Polecane kosmetyki 
  4. Przyspieszone starzenie się skóry – podsumowanie


Co wywołuje przyspieszone starzenie się skóry?

Jednym z kluczowych czynników, które wywołują przyspieszone starzenie się skóry jest zbyt duża ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe. Uszkadza ono kolagen i elastynę, czyli elementy odpowiedzialne za jędrność i elastyczność skóry. Długotrwałe przebywanie na słońcu może prowadzić do pojawiania się zmarszczek oraz przebarwień. W związku z tym, odpowiednia ochrona przed promieniowaniem UV jest niezwykle istotna w pielęgnacji. 

Aby nie narażać się na przedwczesne starzenie się skóry, powinnaś unikać palenia papierosów. Składniki chemiczne obecne w dymie uszkadzają kolagen i elastynę, tak samo jak miało to miejsce w przypadku działania promieniowania ultrafioletowego. Dodatkowo, paląc ograniczasz dopływ krwi do skóry, co może skutkować pojawieniem się nowych zmarszczek. Kolejna kwestia, o którą powinnaś zadbać, to odpowiednia dieta. Brak odpowiedniej ilości składników odżywczych, takich jak witaminy, minerały czy przeciwutleniacze, może przyspieszyć starzenie się skóry.

przyspieszone starzenie się skóry

Jak mu zapobiegać? 

Przede wszystkim pamiętaj o regularnym stosowaniu wysokiej jakości kremów z filtrem. Zapewniają one dodatkową ochronę Twojej skóry przed szkodliwym promieniowaniem UV. Unikaj dymu papierosowego i stosuj zbilansowaną dietę. Składniki odżywcze przyswajane w zdrowych posiłkach będą pozytywnie wpływały na stan Twojej skóry – pomogą zachować jej młodzieńczy wygląd. Pamiętaj o spożywaniu świeżych owoców, warzyw, pełnoziarnistych produktów zbożowych oraz białka.

By skutecznie przeciwdziałać starzeniu się skóry, musisz wyposażyć się w wysokiej jakości kosmetyki do pielęgnacji. Jej regularne oczyszczanie oraz nawilżanie będzie w tym zakresie kluczowe. Pamiętaj jednak, że każda cera jest inna i wszystkie produkty powinny zostać dopasowane bezpośrednio do Twoich potrzeb.

Polecane kosmetyki

Kremy przeciwzmarszczkowe to produkty, których głównym zadaniem jest redukcja widoczności istniejących zmarszczek, a także zapobieganie powstawaniu nowych. W ich składzie powinny znaleźć się elementy aktywne, posiadające działanie nawilżające oraz ujędrniające. Odpowiadają również za stymulowanie produkcji kolagenu i elastyny. Sprawdź zatem, czy na liście składników wybranego przez Ciebie kremu znajdują się retinoidy, peptydy i antyoksydanty. 

W codziennej pielęgnacji powinnaś stosować również inne kremy, takie jak: 

  • przeciwsłoneczny z filtrem UV,
  • nawilżający,
  • z witaminą A.

Pomogą one utrzymać młodzieńczy wygląd skóry i odpowiednio ją odżywią. Dobrym uzupełnieniem pielęgnacji mogą być także peelingi enzymatyczne. Regularne usuwanie martwego naskórka pomaga poprawić teksturę skóry – wygładza jej powierzchnię oraz stymuluje procesy regeneracyjne.

Jeżeli należysz do grona kobiet o cerze wyjątkowo wrażliwej i podatnej na różnego rodzaju reakcje alergiczne, to przed dokonaniem zakupów rozważ konsultację ze specjalistą. Dzięki temu będziesz miała pewność, że wybrane przez Ciebie produkty nie podrażnią Twojej skóry.

krem na przyspieszone starzenie się skóry, zestaw

Przyspieszone starzenie się skóry – podsumowanie

Przyspieszone starzenie się skóry dotyka wielu kobiet. Jednak istnieją sposoby, by skutecznie mu przeciwdziałać. Jest to proces, którego tempo i intensywność zależą od wielu czynników. Wśród głównych z nich wyróżniamy: ekspozycję na promieniowanie UV, palenie papierosów, nieodpowiednią dietę oraz niewystarczającą, bądź nieodpowiednią, pielęgnację skóry.
Jeżeli chcesz zapewnić swojej skórze młodzieńczy wygląd mimo upływających lat, to koniecznie zwróć większą uwagę na swoją dietę, a także wyposaż się w zestaw wysokiej jakości kosmetyków pielęgnacyjnych. JANDA posiada w swojej ofercie sprawdzone produkty dla kobiet 40+, które przywrócą Twojej skórze promienny wygląd!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *