Pielęgnacja

Pora roku a stan cery

Jak zadbać o stan cery wiosną?

Każda pora roku stawia przed Twoją skórą nowe wyzwania, które mogą znacząco wpłynąć na jej stan i ogólną kondycję. Od mroźnej zimy, przez wiosenne skoki temperatur, letnie upały, aż po jesienne deszcze. Każdy z tych okresów niesie ze sobą charakterystyczne warunki atmosferyczne, które mają dużo większy wpływ na stan cery niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

By stosowana przez Ciebie pielęgnacja twarzy była skuteczna, musisz nie tylko wyposażyć się w dobrej jakości kosmetyki, ale również zrozumieć, jak środowisko oddziałuje na Twoją cerę. Zapotrzebowanie Twojej skóry na różne składniki będzie się przekształcało wraz ze zmieniającą się pogodą. Poznaj wpływ poszczególnych pór roku na jej stan i zapewnij odpowiednio dostosowaną do warunków pielęgnację!

Z tego artykułu dowiesz się, jak dbać o swoją cerę w zależności od pory roku.

Spis treści: 

  1. Jak warunki atmosferyczne wpływają na skórę?
  2. Stan cery a letnie upały
  3. Jak dbać o stan cery w zimie?
  4. Podsumowanie


Jak warunki atmosferyczne wpływają na skórę?

Naskórek stanowi pierwszą linię obrony przed wszelkiego rodzaju czynnikami zewnętrznymi. Właśnie dlatego panujące warunki atmosferyczne mają tak ogromny wpływ na stan cery. Zimne powietrze i silny wiatr łatwo prowadzą do jej wysuszenia oraz powstawania podrażnień. Dzieje się tak ze względu na odparowywanie wody ze skóry, co skutkuje jej przesuszeniem i szorstkością. Natomiast w przypadku zbyt wysokiej wilgotności powietrza możesz mieć problem z powstawaniem zaskórników i stanów zapalnych.

Bardzo groźna dla skóry jest również nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV. Zbyt długie przebywanie na słońcu może prowadzić do różnego rodzaju uszkodzeń skóry – poparzeń, przebarwień czy zmarszczek. Wbrew pozorom, nie tylko latem Twoja cera narażona jest na promieniowanie UV! O odpowiedniej ochronie powinnaś pamiętać przez cały rok. Wiosną uważaj w szczególności na wszelkie pyłki, które prowadzą do nasilenia się objawów alergii skórnych, takich jak świąd, zaczerwienienia czy wysypki.

Jak zadbać o stan cery latem?

Stan cery a letnie upały

Nadmierne pocenie się, intensywne działanie promieni UV, a także wyższa wilgotność powietrza zwiększają ryzyko wystąpienia różnego rodzaju problemów skórnych. W związku z tym, w okresie letnim Twoja cera wymaga szczególnej opieki. Kremy z filtrem pomogą zapobiec poparzeniom słonecznym, fotostarzeniu się skóry, a także zmniejszą ryzyko wystąpienia jej nowotworu. Jeżeli czeka Cię całodniowy pobyt na dworze, to koniecznie zabierz produkt ze sobą i zaaplikuj go również w trakcie dnia.

Nadmierne pocenie się może prowadzić do zatykania porów i powstawania różnego rodzaju stanów zapalnych skóry. W związku z tym, w okresie letnim stosować powinnaś lekkie, niekomedogenne kremy nawilżające. Pamiętaj również o dokładnym umyciu twarzy po wysiłku, dzięki czemu usuniesz z jej powierzchni wszelkie zanieczyszczenia. Bardzo ważne jest również odpowiednie nawodnienie skóry, które ma znaczący wpływ na ogólną kondycję Twojej cery. Pamiętaj, by pić dużo wody!

Jak dbać o stan cery w zimie?

W zimie konieczne będzie używanie dobrej jakości produktów nawilżających. W tym okresie Twoja skóra narażona jest na przesuszenie wywołane niską temperaturą i suchym powietrzem. Właśnie dlatego dobrym ratunkiem dla twarzy są bogate w substancje nawilżające kremy do twarzy. Pomagają utrzymać odpowiedni poziom wilgotności skóry, dzięki czemu skutecznie chronią ją przed przesuszeniem.

Bardzo ważne jest również delikatne oczyszczenie skóry twarzy. Unikaj silnych środków, które mogą przyczynić się do dodatkowego jej wysuszania. Sięgnij po łagodne produkty, takie, które nie naruszają bariery lipidowej. Możesz stosować delikatny peeling do regularnego złuszczania martwego naskórka, co pomoże zachować zdrowy wygląd cery. Nie zapominaj też o ochronie przed promieniowaniem UV – szczególnie jeżeli wybierasz się w góry! Jego oddziaływanie jest tam zdecydowanie silniejsze.

Jak zadbać o stan cery zimą?

Podsumowanie

Stan cery może zmienić się znacząco w zależności od panujących warunków atmosferycznych. W związku z tym, musisz zadbać o odpowiednie dopasowanie stosowanej przez siebie pielęgnacji do pory roku. Dzięki niej będziesz w stanie zachować zdrową i promienną skórę przez cały rok! 

Zimą skóra narażona jest szczególnie na przesuszenie i występowanie różnego rodzaju podrażnień. Kluczowe staje się zatem stosowanie produktów nawilżających oraz delikatnych środków do oczyszczania skóry. Natomiast latem Twoja cera narażona jest na nadmierną wilgoć bądź zbyt dużą ekspozycję na promieniowanie UV. W takich okolicznościach musisz pamiętać o używaniu kremów z filtrem przeciwsłonecznym i piciu dużej ilości wody. Zależy Ci na produktach najwyższej jakości? Kup kosmetyki marki JANDA i ciesz się prawdziwymi efektami!

hialuron reconstructor krem na dzień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *