Czy w produktach są parabeny?

TAK. W większości produktów do układu konserwującego zostały dodane parabeny. Są one jedynie dodatkiem. Ponadto:

Paradoksalnie parabeny są najlepiej przebadanymi i najbardziej bezpiecznymi konserwantami na rynku. Ich bezpieczeństwo było wielokrotnie podważane, w odniesieniu jak się okazało, do mało rzetelnych badań. Właśnie dlatego międzynarodowe organizacje zdrowia badały bezpieczeństwo parabenów częściej i bardziej dokładnie niż inne konserwanty. Są one powszechnie stosowane nie tylko w kosmetykach, ale także w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym, dopuszczone są także do stosowania w produktach do pielęgnacji skóry dzieci i niemowląt.

Jeśli jest Pani zainteresowana tematem i chciałaby go zgłębić, zachęcam do wejścia na stronę: http://www.kosmopedia.org/fakty_i_mity/#Parabeny Na stronie wypowiadają się autorytety naukowe z kosmetologii, często pracownicy uczelni wyższych, nie związani z przemysłem.

W zeszłym roku mieliśmy okazję rozmawiać z dermatologiem i alergologiem dr hab. med. Radosławem Śpiewakiem, profesorem UJ, który przyznał, że od momentu kiedy firmy kosmetyczne zaczęły zastępować parabeny innymi konserwantami, dramatyczne wręcz wzrosła liczba działań niepożądanych i uczuleń u dzieci. Było to szczególnie widoczne w przypadku mokrych chusteczek stosowanych do higieny niemowląt.

Pragniemy zapewnić, że nasze kosmetyki zostały dokładnie przebadane pod kątem bezpieczeństwa i zaopiniowane przez dermatologa. Mimo to, zawsze trzeba mieć na uwadze możliwość wystąpienie nieprzewidzianych reakcji skórnych. Każda skóra reaguje bowiem na czynniki zewnętrzne bardzo indywidualnie. Mając to na uwadze zawsze zalecamy wypróbować kosmetyk na skórze przedramienia lub za płatkiem ucha.

Czy produkty były testowane na zwierzętach?

NIE! Żaden z naszych produktów nie jest testowany na zwierzętach. Jesteśmy firmą bardzo etyczną i  nie prowadzilibyśmy takich badań nawet gdyby były dozwolone prawem europejskim (obecnie praktyki takie są zabronione).

Co to są nieinwazyjne nici napinające?

To cudowny surowiec pochodzenia naturalnego pozyskiwany z alg, który w swojej strukturze zawiera mikronici polisacharydowe. Po naniesieniu na skórę dają one bardzo szybka poprawę napięcia skóry i redukcję zmarszczek. Ale najcudowniejsze w tym składniku jest to, że nie działa on wyłącznie powierzchniowo, ale stymuluje także produkcję ceramidów (kluczowe związki tłuszczowe dla prawidłowej budowy bariery naskórkowej, defekty w ich budowie lub braki w ich ilości w naskórku skutkują suchością skóry i jej uwrażliwieniem). Ponadto składnik ten przyczynia się także do zwiększonej produkcji kwasu hialuronowego w skórze i kolagenu.

Co to są nieinwazyjne nici zagęszczające?

To także składnik pochodzenia naturalnego o bardzo silnym działaniu zagęszczającym. Właśnie ze względu na jego wysoką aktywność dodaje się go w ściśle określonych, niewielkich dawkach (podobna sytuacja ma miejsce z Retinolem, którego doskonałe własności przeciwstarzeniowe wszyscy znają). Skuteczność działania tego składnika została potwierdzona w zaawansowanych badaniach skórze ochotników. Pokazują one czarno na białym, że surowiec bardzo silnie zwiększa produkcję kolagenu w skórze i poprawia jego równomierne rozmieszczenie w tkance. To tak jakby zaszyć dziurę w bluzce i jednocześnie sprawić, że materiał z którego jest wykonana został utkany na nowo. O to chodziło!

WAŻNE! Nasze kremy działają z taką siła jak składniki aktywne, ponieważ dodaliśmy do nich najwyższe zalecane dawki. A to właśnie w dużej mierze od ilości składników czynnych zależy skuteczność całego produktu (dodane w zbyt małych dawkach nie dadzą pożądanego efektu).

O co chodzi w Technologii nieinwazyjnych nici kosmetycznych?

To precyzyjnie dobrane składniki aktywne, których działanie uzupełnia się, a kierunek ich aktywności można przyrównać właśnie do zabiegu nićmi odmładzającymi. Efekty jakie dają nici to szybka poprawa napięcia skóry i poprawa gęstości skóry pojawiająca się w czasie.

Dlaczego pudełko kremu Nr 1 jest takie duże?

Po pierwsze po to, aby wyróżnić krem, który projektowany był pod specjalne potrzeby Krystyny Jandy. Po drugie, aby móc w środku zmieścić słowo do klientek od Pani Krystyny (nie występuje ono, na żadnym innym opakowaniu). Umiejscowione jest na wewnętrznej ściance drzwiczek pudełka (tu dobrze jest zwrócić uwagę klientki na inny sposób otwierania pudełka w stosunku do pozostałych produktów)

Czy kremy są odpowiednie dla skóry wrażliwej i alergicznej?

Nie były one projektowane z myślą o tym typie cery, dlatego znalazła się w nich m.in. kompozycja zapachowa. Zawsze zalecamy jednak wypróbować krem na szyi, za płatkiem ucha, lub na przedramieniu (tu można dać próbkę). Mamy sporą ilość bardzo pozytywnych opinii kobiet o cerze alergicznej, które stosują nasze produkty).

Zalety naszych kremów:

- przede wszystkim oczywiście szybkie efekty, jakie zapewniają, ale niezwykle ważną kwestią, którą należy podkreślać jest wyjątkowa przyjemność ich stosowania. Dzięki unikalnym składnikom bazowym rozpieszczają skórę, dając wrażenie ponadprzeciętnej gładkości skóry. To bardzo wysoka jakość, po przystępnej cenie. Składy nie ustępują w niczym markom selektywnym, sprzedawanym w perfumeriach.

Co to jest właściwie żelazko zmarszczek?

To specjalistyczny produkt o działaniu upiększającym. Nie jest to krem pielęgnacyjny, ale [produkt, który polecamy nakładać na krem. Zapewnia on natychmiastowy efekt redukcji zmarszczek, ujednolicenia kolorytu skóry, bardzo fajnego matowienia, zmniejszenia widoczności porów skóry, zmniejszenia zaczerwienieni. Może być stosowany zamiast podkładu (nie gromadzi się w załamaniach skóry) lub na podkład. Można też pomieszać go z podkładem na ręku i dopiero nakładać. Możliwości jest wiele, a produkt doskonały dla każdej kobiety, bez względu na wiek!

WAŻNE! Zalecenia do stosowania kremów na dzień i na noc – jeśli ktoś decyduje się kupić krem na dzień dobry lub na dobranoc, zawsze warto polecać mu drugi krem do kompletu. Ma to swoje silne uzasadnienie w skuteczności kuracji. Nasza Technologia Nieinwazyjnych nici kosmetycznych daje najlepsze efekty tylko jako stosowana dwa razy dziennie. Jeśli nie będziemy tego przestrzegać efekty będą dużo słabsze. To ważne!

Gdzie można kupić produkty stacjonarnie?

Nasze produkty można kupić w drogeriach Rossmann, drogeriach Hebe, drogeriach JAWA oraz innych wybranych drogeriach.