Pielęgnacja

Senolityki: Nowy kierunek w anti-agingu

Senolityki to substancje aktywne, które coraz częściej pojawiają się w składzie kosmetyków przeciwstarzeniowych. Wielu ludzi mówi, że potrafią one zatrzymać starzenie się skóry, ale czy to prawda? W tym artykule tłumaczymy, czym są senolityki, jak działają i kto powinien wybierać kosmetyki z nimi w składzie! Jeśli jeszcze o nich nie słyszałaś, to koniecznie powinnaś je poznać.

Z tego artykułu dowiesz się, czym są senolityki i dlaczego są tak skuteczne w terapii anti-aging!

Spis treści:

  1. Czym właściwie są senolityki?
  2. Dlaczego senolityki są tak ważne w anti-agingu?
  3. Dla kogo są kremy z senolitykami?
  4. Kiedy zobaczę efekty działania?

Czym właściwie są senolityki? 

To grupa związków chemicznych, które mają zdolność eliminowania starzejących się komórek. Komórki te gromadzą się w organizmie wraz z wiekiem i są naturalnym procesem, zachodzącym w każdym organizmie. Stanowią one swoisty obciążający balast dla naszego ciała, wpływając na pogorszenie jakości skóry, obniżenie jej jędrności i przyspieszenie procesów starzenia się. 

Senolityki rozkładają wspomniane komórki za pomocą senolizy, od której wzięły swoją nazwę. Pierwszymi odkrytymi składnikami tego typu były dazatynib i kwercetyna, których połączenie poprawia krążenie oraz skutecznie usuwa martwe komórki z organizmu. Naturalnymi senolitykami są również dobrze znana kurkumina, a nawet pochodzący ze skórki winogron resweratrol. W trakcie badań naukowcy odkryli, że działanie anti-aging jest wykazywane przez liczne substancje, o których kosmetolodzy wcześniej nie wiedzieli.

senolityki

Dlaczego senolityki są tak ważne w anti-agingu? 

Otóż usuwanie starzejących się komórek może przynieść liczne korzyści dla skóry. Ich eliminacja stymuluje procesy regeneracyjne, a także sprzyja produkcji kolagenu i elastyny, które są kluczowe dla utrzymania jędrności i elastyczności skóry. Dodatkowo senolityki mają potencjał przeciwdziałania zmarszczkom, redukując ich widoczność i przywracając skórze zdrowy, promienny wygląd. Marka JANDA przygotowała dla kobiet wyjątkową pielęgnację, stworzoną w oparciu o senolityki – nowoczesne związki o specjalistycznym i precyzyjnym działaniu, które identyfikują i eliminują starzejące się komórki „zombie”. W efekcie spowalniają proces starzenia się skóry oraz odmładzają głębsze warstwy naskórka.

Linię dermosenolityków znajdziesz tutaj: Dermosenolityki JANDA

Dla kogo są kremy z senolitykami?

Krem z senolitykami polecany jest głównie osobom po 40 roku życia lub tym, które zauważają oznaki starzenia się skóry. Jest to idealne rozwiązanie dla kobiet, które chcą zwalczać zmarszczki, przywrócić jędrność i elastyczność skórze oraz poprawić jej ogólny wygląd. Krem z senolitykami powinien zostać wybrany przez osoby, które chcą skorzystać z innowacyjnych substancji i znaleźć nowy kierunek w anty-agingu. 

Niezależnie od wieku, każda osoba, która pragnie cieszyć się zdrową i młodzieńczą skórą może skorzystać z korzyści płynących z kremu z senolitykami. W ofercie JANDA znajdziesz krem na dzień dobry – redukujący zmarszczki, krem na dobranoc – odżywczy, krem pod oczy – zapewniający efekt liftingu oraz skoncentrowane serum – błyskawicznie wygładzające skórę. Sprawdź naszą ofertę i wybierz kosmetyk dostosowany do Twoich potrzeb lub podaruj go bliskiej osobie.

senolityki

Kiedy zobaczę efekty działań?

Efekty działania senolityków są widoczne i trwałe, pod warunkiem odpowiedniego nakładania kosmetyków. Regularne stosowanie kremu z senolitykami jest kluczowe dla osiągnięcia pożądanych efektów. Należy go nakładać codziennie na oczyszczoną skórę – rano i wieczorem – delikatnie masując twarz zataczając delikatne okręgi od wewnątrz na zewnątrz. Regularne stosowanie kremów i serum widocznie poprawi kondycję Twojej skóry, zredukuje zmarszczki i przywróci naturalny blask.

Senolityki to nowy kierunek w anti-agingu, który może przynieść rewolucję w pielęgnacji skóry. Wykorzystując ich potencjał w kremach do twarzy, możesz odmłodzić swoją cerę i cieszyć się młodzieńczym wyglądem oraz zdrowym blaskiem – niezależnie od wieku. Niech senolityki staną się Twoim sekretem w walce z oznakami starzenia, a skóra odwdzięczy Ci się radosnym i promiennym wyglądem.