Pielęgnacja

Oczyszczanie twarzy – etap I

Dlaczego warto zainwestować w dobre preparaty do oczyszczania skóry twarzy?

ETAP I PŁYN MICELARNY

Prawidłowe oczyszczanie skóry twarzy stanowi jedną z najważniejszych części domowych zabiegów pielęgnacyjnych. Ten etap zadecyduje, czy krem zadziała w odpowiedni sposób i będzie efektywny. Dobrze przygotowana skóra powinna czerpać z kremu cenne składniki aktywne, które zadbają o jej wygląd.

Dzięki zastosowaniu odpowiednich preparatów zapewnisz swojej skórze pozbycie się martwych komórek naskórka, a także usunięcie nadmiaru sebum, przywrócisz odpowiednie pH skóry, a nawet ją nawilżysz.

Z tego artykułu dowiesz się, jak prawidłowo oczyszczać twarz, aby na dłużej zachować młodość skóry. ETAP I – PŁYN MICELARNY

Spis treści:

 1. Złote zasady oczyszczania skóry
 2. Czym jest płyn micelarny?
 3. Jak działa płyn micelarny?
 4. Korzyści z używania płynu micelarnego do twarzy
 5. Podsumowanie

Złote zasady oczyszczania skóry:

 1. Płyn micelarny nie oczyszcza twarzy. Służy on tylko i wyłącznie do zmycia makijażu.
 2. Cerę oczyszczamy rano i wieczorem, a nie tylko wtedy jak mamy jakieś niedoskonałości. Niedokładne umycie twarzy może spowodować pojawienie się, np. wyprysków, ponieważ blokujemy pory oraz pozostawiamy zanieczyszczenia na naszej twarzy.
 3. Tonik nie oczyszcza twarzy, przywraca on prawidłowe pH skóry i pozwala na lepsze wchłanianie składników aktywnych.
 4. Oczyszczanie twarzy jest ważne dla kobiety w każdym wieku i dla każdego rodzaju skóry.

Czym jest płyn micelarny?

Pierwszy krok rytuału oczyszczania to zmycie makijażu z użyciem wacika. Tutaj ze szczególną pomocą może przyjść Ci płyn micelarny do twarzy firmy Janda. Sprawdź, czym charakteryzuje się ten produkt i jak może Ci pomóc!

Płyn micelarny to produkt zawierający w swoim składzie cząsteczki zwane micelami. Micele działają na zasadzie podobnej jak magnez. Przyciągają tłuszcz oraz sebum, a jednocześnie w wodzie rozpuszczają inne zanieczyszczenia, nie przesuszając przy tym naskórka i nie uszkadzając płaszcza lipidowego naszej skóry. Dzięki tym właściwościom płyny znalazły szerokie zastosowanie w produktach do usuwania makijażu, nawet wodoodpornego, nie naruszając przy tym warstwy hydrolipidowej naskórka i łagodząc podrażnienia.

Obecnie w ofercie sklepowej można zakupić kilka rodzajów płynów micelarnych. Różnica pomiędzy nimi polega na innej konsystencji lub zastosowaniu substancji o różnym działaniu. W drogeriach znajdziemy płyny micelarne, wody micelarne, żele micelarne. Wszystkie z nich mają podobne działanie.

W naszej ofercie dostępny jest płyn micelarny do twarzy sprzedawany osobno lub w zestawie z innymi kosmetykami oczyszczającymi. Formuła płynu oparta na wodzie termalnej z Pirenejów francuskich z 40 oligoelementami i nawilżaczem hialuronowym. Nie zawiera kompozycji zapachowej. Nie powoduje uczucia ściągania ani napięcia skóry. Testowany pod nadzorem lekarza okulisty i dermatologa.

Jak działa płyn micelarny?

Regularność w stosowaniu płynu micelarnego jest bardzo ważna. Jeśli nakładasz na twarz makijaż, obowiązkowo musisz go wieczorem zmyć, najlepiej właśnie płynem micelarnym.

Lubimy go za wygodę oraz skuteczność przy zmywaniu makijażu nawet tego wodoodpornego. Dla odpowiedniego działania kosmetyku należy aplikować go prawidłowo. W domowej pielęgnacji stosuje się go wieczorem, po całym dniu, przed gruntownym oczyszczaniem skóry żelem oczyszczającym.

Korzyści z używania płynu micelarnego

Oczyszczenie skóry z makijażu, zanieczyszczeń i sebum pozwala na prawidłowe wchłanianie składników aktywnych z kremu, serum, czy maseczki. Płyn micelarny to przede wszystkim:

 1. Wygodny, szybki i łatwy sposób na demakijaż
 2. Delikatne i skuteczne usuwanie wszelkich zanieczyszczeń
 3. Komfortowe uczucie nawilżenia

Podsumowanie

Jeśli chcesz w szybki, bezpieczny i skuteczny sposób pozbyć się makijażu i resztek zanieczyszczeń ze skóry twarzy, zainwestuj w swoją skórę, ona zawsze ci za to podziękuje.