Pielęgnacja

Jak wykonywać demakijaż twarzy?

demakijaż twarzy

Demakijaż twarzy to pierwszy krok wieczornej pielęgnacji skóry. Ten etap usuwa makijaż, zanieczyszczenia osiadłe na skórze oraz nadmiar sebum. W tym artykule podpowiadamy, jak prawidłowo wykonać demakijaż twarzy i jakich kosmetyków użyć w tym celu. 

Z tego artykułu dowiesz się, jak wygląda prawidłowy demakijaż twarzy!

Spis treści:

  1. Dlaczego trzeba wykonywać demakijaż twarzy?
  2. Demakijaż twarzy krok po kroku
  3. Kosmetyki do demakijażu firmy JANDA
  4. Demakijaż twarzy  – podsumowaniedemakijaż twarzy

Dlaczego trzeba wykonywać demakijaż twarzy?

Jak już wspomnieliśmy, demakijaż twarzy ma za zadanie usunąć makijaż, ale również inne zanieczyszczenia, takie jak kurz, pył czy roztocza unoszące się w powietrzu. Makijaż może zawierać substancje chemiczne, pigmenty i inne składniki, które mogą zatykać pory i prowadzić do powstawania niedoskonałości skóry. Regularne usuwanie makijażu pozwala uniknąć nadmiernego obciążenia skóry i utrzymać jej zdrowy wygląd.

Co więcej, pozostawienie makijażu na skórze może prowadzić do podrażnień, a także sprzyjać rozwojowi bakterii. Demakijaż pozwala skórze oddychać i regenerować się podczas nocy, a także przygotowuje twarz na kolejne etapy pielęgnacji. Skóra dobrze oczyszczona jest bardziej skłonna do absorpcji składników aktywnych z produktów pielęgnacyjnych.

Prawidłowy demakijaż jest zatem kluczowy dla utrzymania zdrowej, czystej i promiennej skóry twarzy!

demakijaż twarzy

Demakijaż twarzy krok po kroku

Przygotowania do demakijażu zacznij od dokładnego umycia rąk. To często pomijany krok, o którym jednak bezwzględnie powinnaś pamiętać. Na dłoniach zbierają się zanieczyszczenia i bakterie, których nie chcesz przecież przenosić na twarz, więc nie rezygnuj z umycia rąk przed przystąpieniem do demakijażu. 


Następnie przygotuj wybrany przez Ciebie produkt, nałóż go na wacik i zacznij od demakijażu oczu. Delikatnie przetrzyj powieki, aby usunąć cienie, tusz i eyeliner. Jeśli nie udało Ci się zmyć wszystkich kosmetyków, nie trzyj oczu! Zamiast tego przyłóż czysty wacik z płynem do powieki i przytrzymaj go przez kilka sekund. Obecne w kosmetyku micele zmiękczą resztki makijażu i ułatwią ich delikatne usunięcie. 

Jeśli oczyściłaś już skórę wokół oczu, przejdź do demakijażu twarzy. Możesz użyć płynu micelarnego, mleczka do demakijażu, olejku lub innej formy demakijażu dostosowanej do Twojego typu skóry. Nałóż go na twarz i masuj delikatnie kolistymi ruchami. Rób to tak długo, aż cały makijaż zniknie z Twojej twarzy. 

Ostatnim etapem jest umycie skóry twarzy czystą, letnią wodą. Niektóre kosmetyki do demakijażu wymagają późniejszego spłukania, zwłaszcza takie jak oleje i mleczka. Nawet jeżeli producent nie informuje o takiej konieczności, to dodatkowe umycie twarzy na pewno nie zaszkodzi.

Nie zapomnij o kolejnych krokach pielęgnacji: myciu twarzy odpowiednim żelem, tonizacji oraz nałożeniu kremu na noc.

Kosmetyki do demakijażu firmy JANDA

W naszej ofercie znajdziesz kosmetyki do demakijażu opracowane w laboratoriach badawczych, które zapewniają dokładne i skuteczne oczyszczenie. Warto zwrócić uwagę na dwa płyny micelarne:

Mineralny płyn micelarny do demakijażu 

Płyn micelarny z minerałami reprezentuje nową generację produktów, efektywnie oczyszczających skórę z makijażu i zanieczyszczeń. Doskonale sprawdza się podczas demakijażu twarzy, oczu i ust, skutecznie i delikatnie oczyszczając naskórek, usuwając makijaż, a także łagodząc i nawilżając skórę. Produkt jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry, włącznie z wrażliwą.

Innowacyjność tego rozwiązania opiera się na technologii aktywnych miceli oraz unikalnym kompleksie oligoelementów, takich jak potas, sód, wapń, magnez, fosfor i cynk. Dodatkowo, płyn zawiera nawilżający aloes, kwas mlekowy i kwas hialuronowy, które intensyfikują działanie pielęgnacyjne.

mineralny płyn micelarny

Hipoalergiczny płyn micelarny do demakijażu twarzy i oczu

Jego formuła oparta jest na wodzie termalnej z Pirenejów Francuskich, bogatej w 40 oligoelementów. Zawiera również nawilżacz hialuronowy, który łagodzi i pielęgnuje skórę. Produkt jest pozbawiony kompozycji zapachowej, nie wywołuje uczucia ściągnięcia ani napięcia skóry. Przeszedł testy pod nadzorem lekarza okulisty i dermatologa, które potwierdziły, że nasz płyn jest hipoalergiczny, dzięki czemu sprawdzi się dla każdego rodzaju cery, w tym również wrażliwej.

Hipoalergiczny płyn micelarny

Demakijaż twarzy  – podsumowanie

Mamy nadzieję, że po lekturze tego artykułu będziesz już wiedzieć, jak prawidłowo wykonać codzienny demakijaż twarzy. Pamiętaj, że płyny micelarne nie tylko usuwają makijaż, ale również redukują nadmiar sebum, pozbywają się zanieczyszczeń i odświeżają skórę.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kosmetyków do demakijażu i oczyszczania twarzy!